Skip navigation
?
Onbedoeld zwanger?

Jij leeft voor scholen en kerken

Van 8 t/m 15 november 2025 is de Week van het Leven. Deze week staat in het teken van de bescherming van ongeboren kinderen en hulp aan vrouwen en mannen die te maken hebben met onbedoelde zwangerschap of abortus.

We bieden  een pakketen waarmee het ongeboren leven extra onder de aandacht gebracht bij tieners. Het is van belang om de jongeren mee te geven dat God hun leven heeft gewild en dat het leven, zowel hun leven, als dat van elk ongeboren kind, daarom van onschatbare waarde is. Daarin zitten de volgende onderdelen:

  • Magazine: U ontvangt voor elke leerling het speciaal voor middelbare scholieren ontwikkelde magazine “Jij Leeft!”. Er zijn twee verschillende edities beschikbaar. Een editie voor de onderbouw van het havo/vwo en een voor het vmbo.
  • Materiaal om lessen/ weekopening te verzorgen: Schreeuw om leven stuurt u materiaal toe waarmee u een les en/of weekopening kunt verzorgen om het ongeboren leven bij de leerlingen onder de aandacht te brengen.
  • Nodig een spreker uit: Een gastles, afgestemd op het niveau van de leerlingen, bijvoorbeeld over abortus in Nederland en het werk van Schreeuw om leven.
  • Publieksactie: De leerlingen kunnen deelnemen aan de publieksactie, waarbij bloembollen uitgedeeld worden met de boodschap: ‘Elk leven verdient het om tot bloei te komen’. Zo vragen we op een positieve manier aandacht voor het ongeboren leven.
  • Sponsoractie: De leerlingen voeren een sponsoractie uit om daarmee het werk van Schreeuw om leven te ondersteunen. Schreeuw om leven denkt graag mee over de invulling en kan eventueel voor promotiemateriaal zorgen.

Pakketten
Als school kunt u zich aanmelden om één van de onderstaande pakketten te ontvangen. Hieronder vindt u de vier mogelijkheden:

  1. Magazine & materiaal om lessen/ weekopening te verzorgen
  2. Magazine & materiaal om lessen/ weekopening te verzorgen & spreker
  3. Magazine & materiaal om lessen/ weekopening te verzorgen  & publieksactie/sponsoractie
  4. Magazine & materiaal om lessen/ weekopening te verzorgen & spreker & publieksactie/sponsoractie